Lut Maes en Veerle De Block verwelkomden onlangs een student die hen bevroeg over het dragen van hoorhulpmiddelen tijdens het (duur)sporten. Vanuit hun eigen ervaring deelden zij openhartig hun inzichten.
Veerle, die in haar jeugd actief was in onder meer zwemmen, recreatief en competitief lopen, wandelen en fietstrektochten, kon uitgebreid toelichten welke impact sport kan hebben op het gebruik van een hoorapparaat. Lut bracht op haar beurt waardevolle ervaringen mee over het leven met een cochleair implantaat (CI).
De student stelde uiteenlopende vragen, zoals: Sport je met een hoorapparaat of liever zonder? Wat doe je bij plotse weersomstandigheden, zoals een regenbui tijdens het fietsen? En welke ongemakken kunnen daarbij optreden?
Soms liepen de ervaringen van Lut en Veerle gelijk, soms verschilden ze. Net die nuance maakte het gesprek bijzonder waardevol. Ook kwam aan bod welke sporten minder evident zijn wanneer je een hoorhulpmiddel draagt. Het werd duidelijk dat een hoorapparaat een gevoelig en kostbaar hulpmiddel is, dat de nodige zorg en aandacht vraagt.
De student gaf aan dat ze de inzichten zeer waardevol vond. Voor haar project is ze specifiek op zoek naar jonge mensen die aan duursport doen en een klassiek hoorapparaat dragen (achter-het-oor type, geen CI).
Momenteel werkt het studententeam aan een prototype: een waterbestendige bescherming voor hoorapparaten, die bescherming biedt tegen regen, kou en andere weersinvloeden. Een soort “beschermjasje” dat preventief schade kan helpen voorkomen.
Wil je graag meewerken aan dit project of jouw ervaringen delen? Dan kan je contact opnemen via: Kristina Daneva of dit formulier invullen
Na afloop van het project bestaat de ambitie om dit concept verder te ontwikkelen tot een innovatieve start-up.
Verslag: Veerle De Block - Team AHOSA vzw