Op vrijdag 30 januari, de dag van de patiëntenvereniging, werden heel wat van deze “verenigingen” uitgenodigd door AZORG (Ziekenhuizen in Aalst, Asse, Geraardsbergen, Ninove en Wetteren onder 1 dak) om te daten met zorgprofessionals.

Natuurlijk mocht AHOSA vzw niet ontbreken en als échten Ajoin mocht Gina Welleman deze honneurs waarnemen. Inleiding werd door de directie van AZORG én door ZOPP (kennen jullie ondertussen natuurlijk) Oost-Vlaanderen gebracht. En daarna werd er “gedatet”… de patiëntenverenigingen hadden hun stand en date tafel klaargezet… de zorgprofessionals kwamen langs. Blijkbaar was het concept dat de bezoekers vooraf hun keuze moesten doorgeven: “Met wie wil ik een gesprek.”. Dus bij onze stand zagen we mensen van de opnameplanning, afdeling geriatrie en maatschappelijke assistenten passeren…. En dan viel het stil. Bij sommige verenigingen was het aanschuiven… onze stand werd een eiland. Maar dat was buiten Gina gerekend… als Mohamed niet naar de berg komt, dan zal de berg wel naar Mohamed gaan… Gina ging actief op zoek naar gesprekspartners en kreeg zo ook enkele vroedvrouwen, hoofdarts gynaecologie en hoofdverpleegkundige neurochirurgie op date. En ja, daar moesten ook deze ”wilde” dates toegeven: alle mogelijke afdelingen en iedereen die met patiënten, bezoekers, … in contact komt, heeft ooit wel contact met een dove/slechthorende persoon. Heel wat ogen gingen open!

Isabelle Maes (transmurale zorg – weeral een moeilijk woord; eigenlijk zorg “door” de muren: dus voor alle mogelijke betrokkenen-) en Jolien Eeckhout (departement patiëntenzorg) hebben Gina de plechtige belofte gedaan: “We moeten dringend met mekaar samenzitten, jullie vereniging en doelgroep is voor ons ziekenhuis héél belangrijk om de stap naar een erkend Zelfhulpziekenhuis te zetten.”. Wij, AHOSA vzw, rekenen hier dus zeker op!